Alergia pokarmowa u psa. Jak z nią radzić?
Data publikacji: gru 15, 2020 | Autor: ZOOHOHO
Alergie pokarmowe co raz częściej dotykają nasze czworonogi. Dzisiaj zastanowimy się jak możemy pomóc psom z alergią na kurczaka i/lub zboża.

Wywiad z Klientem
Gdy nasz Sklep Zoologiczny Białystok odwiedza nowy klient, który opowiada o bez przerwy drapiącym się psie i chce kupić "coś na pchły" w głowie zapala się nam czerwona lampka. Aż w 90% przypadków dany osobnik nie posiada pcheł, a cierpi na alergię pokarmową! W dalszej rozmowie staramy się poinformować o naszych podejrzeniach i zachęcić opiekuna do wizyty u weterynarza. Zazwyczaj pada też pytanie - to co właściwie mogę z tym zrobić?
Objawy alergii pokarmowej u psa
Aby upewnić się, że pies ma alergię najlepiej jest wykonać testy u weterynarza. Podczas wizyty w Sklepie Zoologicznym Zoohoho z chęcią podpowiemy, który lekarz weterynarii w Białymstoku wykonuje testy alergiczne u psaów. Oczywiście uważnie obserwując zachowanie i stan zdrowia naszego pupila możemy właściwie niejako samemu go zdiagnozować i wprowadzić odpowiednie środki zapobiegawcze.
Objawy alergii u psów:
- ciągłe drapanie skóry, często nawet do krwi
- łyse placki na skórze pokryte strupami (ten objaw może świadczyć również o innych chorobach jak np. grzybica czy zapalenie skóry)
- brązowe zacieki pod oczami (najczęściej u ras z jasną sierścią takich jak Shih Tzu i Maltańczyk)
- czerwone, mocno przekrwione spojówki
- łzawiące oczy z pojawiającą się ropą
- stan zapalny w małżowinie usznej
Alergia pokarmowa u psa jest spowodowana w 90% wynikiem stosowania nieodpowiedniej diety. Wielu producentów dodaje podczas produkcji karmy mięso kurczęce (a dokładniej białko drobiowe, które jest głównym winowajcą), naszprycowane antybiotykami i sterydami. Zdarzają się również alergie na zboża, powodujące wyżej wymienione objawy. Należy pamiętać, że wielu producentów niejako ukrywa zawartość kurczaka w składzie swojej karmy dla psa, dlatego przeanalizuj uważnie jej skład przed zakupem lub znajdź dobry sklep zoologiczny w swojej okolicy, np. Zoohoho Delikatesy Zoologiczne Sklep Zoologiczny Białystok
Aby przynieść ulgę swojemu pupilowi musisz zastosować dietę eliminacyjną, bez podjadania ze stołu i dokarmiania między posiłkami. Wybierając karmę dla psa w sklepie dla zwierząt często spotkasz się z takim opisem składu - "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 20% jagnięciny)" - oznacza to tyle, że tylko 1/5 mięsa pochodzi z jagnięciny, reszta to białka niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie kurczak). Jeśli Twój przyjaciel cierpi na alergię, takich składów się wystrzegaj jak ognia.
Komentarze (0)
Brak komentarzy