Close

Kategorie

Najnowsze wpisy na blogu

Jak spędzać czas z psem? Najlepsze zabawy dla Twojego pupila
Psy to z natury zwierzęta stadne, które uwielbiają spędzać czas ze swoim właścicielem. Indywidualnepotrzeby względem...
na gru 29, 2020 | przez ZOOHOHO
Alergia pokarmowa u psa. Jak z nią radzić?
Alergie pokarmowe co raz częściej dotykają nasze czworonogi. Dzisiaj zastanowimy się jak możemy pomóc psom z alergią...
na gru 15, 2020 | przez ZOOHOHO
Jak wybrać najlepszy sklep zoologiczny dla naszego pupila?
Wybór sklepu zoologicznego, w którym będziemy zaopatrywać się w jedzenie, akcesoria i zabawki dla naszych...
na gru 11, 2020 | przez ZOOHOHO

Alergia pokarmowa u psa. Jak z nią radzić?

Data publikacji: gru 15, 2020 | Autor: ZOOHOHO

Alergie pokarmowe co raz częściej dotykają nasze czworonogi. Dzisiaj zastanowimy się jak możemy pomóc psom z alergią na kurczaka i/lub zboża.

Alergia pokarmowa u psa. Jak z nią radzić?

Wywiad z Klientem

Gdy nasz Sklep Zoologiczny Białystok odwiedza nowy klient, który opowiada o bez przerwy drapiącym się psie i chce kupić "coś na pchły" w głowie zapala się nam czerwona lampka. Aż w 90% przypadków dany osobnik nie posiada pcheł, a cierpi na alergię pokarmową! W dalszej rozmowie staramy się poinformować o naszych podejrzeniach i zachęcić opiekuna do wizyty u weterynarza. Zazwyczaj pada też pytanie - to co właściwie mogę z tym zrobić?

Objawy alergii pokarmowej u psa

Aby upewnić się, że pies ma alergię najlepiej jest wykonać testy u weterynarza. Podczas wizyty w Sklepie Zoologicznym Zoohoho z chęcią podpowiemy, który lekarz weterynarii w Białymstoku wykonuje testy alergiczne u psaów. Oczywiście uważnie obserwując zachowanie i stan zdrowia naszego pupila możemy właściwie niejako samemu go zdiagnozować i wprowadzić odpowiednie środki zapobiegawcze.

Objawy alergii u psów:

  • ciągłe drapanie skóry, często nawet do krwi
  • łyse placki na skórze pokryte strupami (ten objaw może świadczyć również o innych chorobach jak np. grzybica czy zapalenie skóry)
  • brązowe zacieki pod oczami (najczęściej u ras z jasną sierścią takich jak Shih Tzu i Maltańczyk)
  • czerwone, mocno przekrwione spojówki
  • łzawiące oczy z pojawiającą się ropą
  • stan zapalny w małżowinie usznej

Alergia pokarmowa u psa jest spowodowana w 90% wynikiem stosowania nieodpowiedniej diety. Wielu producentów dodaje podczas produkcji karmy mięso kurczęce (a dokładniej białko drobiowe, które jest głównym winowajcą), naszprycowane antybiotykami i sterydami. Zdarzają się również alergie na zboża, powodujące wyżej wymienione objawy. Należy pamiętać, że wielu producentów niejako ukrywa zawartość kurczaka w składzie swojej karmy dla psa, dlatego przeanalizuj uważnie jej skład przed zakupem lub znajdź dobry sklep zoologiczny w swojej okolicy, np. Zoohoho Delikatesy Zoologiczne Sklep Zoologiczny Białystok

Aby przynieść ulgę swojemu pupilowi musisz zastosować dietę eliminacyjną, bez podjadania ze stołu i dokarmiania między posiłkami. Wybierając karmę dla psa w sklepie dla zwierząt często spotkasz się z takim opisem składu - "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 20% jagnięciny)" - oznacza to tyle, że tylko 1/5 mięsa pochodzi z jagnięciny, reszta to białka niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie kurczak). Jeśli Twój przyjaciel cierpi na alergię, takich składów się wystrzegaj jak ognia.

Dobre karmy hipoalergiczne, które kupisz w Zoologicznym Sklepie Zoohoho Białystok:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Add a comment

You need to Login to add comments.

Close