Close

Kategorie

Najnowsze wpisy na blogu

Czyszczenie uszu u psa - higiena krok po kroku
Czyszczenie uszu u psa jest ważną czynnością, która pomaga zachować zdrowie i dobre samopoczucie zwierzęcia....
na lut 10, 2023 | przez ZOOHOHO
Jak wybrać najlepszą karmę dla psa? Porównianie karmy suchej i mokrej
Wybór karmy dla psa jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed właścicielami czworonogów.
na lut 10, 2023 | przez ZOOHOHO
Kleszcz u psa - objawy, zapobieganie, leczenie
Okres kleszczowy w Polsce zwykle trwa od kwietnia do października, chociaż kleszcze mogą być aktywne nawet przy...
na lut 10, 2023 | przez ZOOHOHO

Czyszczenie uszu u psa - higiena krok po kroku

Data publikacji: lut 10, 2023 | Autor: ZOOHOHO

Czyszczenie uszu u psa jest ważną czynnością, która pomaga zachować zdrowie i dobre samopoczucie zwierzęcia. Regularne czyszczenie uszu psa może pomóc w zapobieganiu infekcjom i innym problemom zdrowotnym, takim jak świerzb i alergie.

Czyszczenie uszu u psa - higiena krok po kroku

Higiena uszu psa - czyszczenie, preparaty, instrukcja

Przed rozpoczęciem czyszczenia uszu, ważne jest, aby upewnić się, że pies jest w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Następnie należy przetrzeć zewnętrzną część ucha delikatnie wilgotną ściereczką, aby usunąć brud i kurz. Następnie należy nałożyć specjalny preparat do czyszczenia uszu, który znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym w Białymstoku lub czystą, wilgotną szmatką nasączoną ciepłą wodą.

Gdy już zastosujemy preparat lub nasączoną szmatkę, delikatnie masujemy ucho psa, aby pomóc rozpuścić i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie należy ostrożnie oczyścić ucho psa, unikając wkładania jakiegokolwiek przedmiotu głębiej niż kilka milimetrów, ponieważ może to uszkodzić błonę bębenkową.

Jeśli pies ma problemy z uszami lub jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak krwawienie, swędzenie, dziwny zapach lub wydzielina, należy natychmiast skonsultować się z weterynarzem. Weterynarz może zdiagnozować i leczyć jakiekolwiek problemy zdrowotne, które mogą występować w uszach psa.

Wniosek: Czyszczenie uszu u psa jest ważną czynnością, która pomaga zachować zdrowie i dobre samopoczucie zwierzęcia. Ważne jest, aby regularnie czyścić uszy psa i skonsultować się z weterynarzem, jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy. Regularne czyszczenie uszu psa może pomóc w zapobieganiu infekcjom i innym problemom zdrowotnym, takim jak świerzb i alergie. Czyszczenie uszu powinno być przeprowadzane delikatnie i ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia błony bębenkowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia uszu psa, należy skonsultować się z weterynarzem, aby zapewnić jak najlepsze zdrowie i samopoczucie naszego zwierzaka.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Add a comment

You need to Login to add comments.

Close